سرباز امریه

واقع حضور افراد در این سازمان ها امکانی است که برای استفاده از ظرفیت های علمی و خدماتی فارغ التحصیلان دانشگاهی ارائه شده و آنها بسته به مهارت و رشته تحصیلی خود می بایست برای دریافت این امریه ها اقدام کنند.

باید اضافه کنیم که خدمت در قالب نیروی امریه در هر سازمان، مستلزم برخورداری شرایط مشخصی و گاها متفاوتی است، که فرد مشمول باید این موارد را همزمان با انتشار اطلاعیه های سازمان در طول سال مطالعه نماید.

سازمان نظام وظیفه، این راهکار را با این هدف پیش روی مشمولان قرار داده تا دیگر نیازی به حضور تمام وقت در پادگان نداشته باشند و بدون پوشیدن لباس سربازی، خدمت اجباری خود را سپری کنند.

هر ساله برخی سازمان ها بر اساس نیازی که دارند، اطلاعیه جذب نیروی سرباز امریه را منتشر می‌کنند. همه افراد نمی‌توانند سربازی خود را به این شکل سپری کنند و باید شرایط خاص آن را داشته باشند.

متقاضی گذراندن سربازی به این شکل بسیار زیاد است، چرا که امکان استخدام افراد پس از طی دوره سربازی وجود دارد و همچنین فرد تنها نیمی از روز را در محل خدمت خود حاضر می‌شود. متأسفانه افراد بسیاری با وجود داشتن شرایط لازم، به دلیل عدم آگاهی از آن استفاده نمی‌کنند.

شرایط عمومی امریه سربازی شامل چه مواردی می شود؟

با توجه به تعداد سربازان کشور، می توان گفت که خدمت در ارگان های نظامی و دولتی تحت عنوان نیروی امریه برای همه‌ی مشمولان خدمت وظیفه‌ی عمومی امکان‌پذیر نیست. لذا شرایطی عمومی برای امریه تعریف شده و تنها متقاضیانی می‌توانند این امکان را دریافت کنند، که تمامی شرایط اعلام شده توسط ارگان مورد نظر را دارا باشند.

عموما خود این ارگان ها شرایط اختصاصی جذب نیروی انسانی را تعریف کرده و در قالب اطلاعیه های اینترنتی و یا آگهی‌های استخدامی امریه، در مجلات و روزنامه ها منتشر می کنند.

نکته ی دیگری که درباره ی امریه سپاه مطرح است، نوع امریه می باشد. انواع امریه سپاه، امریه در دستگاه های نظامی و امریه در دستگاه های غیر نظامی می باشد، که خود فرد مشمول می تواند یکی از این دو را انتخاب کند؛ اما اخذ هر یک از این موارد فرآیندی زمان بر و پیچیده می باشد.

پونزاز مهمترین موارد ذکر شده به عنوان شرایط عمومی که شانس شما را برای دریافت سهمیه نیروهای امریه افزایش می دهد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 عضویت در یک خانواده‌ی ایثارگران (فرزند یا برادر شهید، مفقودالاثر، جانباز، آزاده و رزمنده‌ی دارای حداقل ۶ ماه سابقه‌ی جبهه)

 عضویت و تحت پوشش قرار گرفتن در نهاد امداد امام خمینی (ره)

 عضویت و تحت پوشش قرار گرفتن در نهاد بهزیستی

 تاهل

برخورداری از درجه معاف از رزم

 علاقه مند به خدمت در مناطق محروم

 سابقه عضویت در پایگاه مقاومت بسیج داشته باشند.

 عضویت در بنیاد جزء نخبگان، استعدادهای برتر

 عضویت در میان حافظان قرآن یا قاریان برتر کشور

نکته‌ی مهم: مشمولان متقاضی امریه شدن در دستگاه‌های دولتی، باید حداقل ۳ ماه قبل از پایان مهلت مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ برای ارسال درخواست به منظور اعزام به خدمت زیر پرچم، درخواست خود را ارسال کنند. سپس با در دست داشتن برگ اعزام به خدمت به سازمان ارائه دهنده‌ی امریه مراجعه کنند یا از طریق وبسایت آن سازمان، درخواست دهند.

سرباز وظیفه
اینستاگرام ساخته شده با ♥️ توسط Mr. Zaddiba