خرید خدمت سربازی

دلایل مختلفی برای خرید خدمت سربازی وجود دارد که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

ممکن است یه عده کسب و کار داشته باشند و بترسند که کسب و کارشان به خطر بیوفتد.

فردی ممکن است متاهل باشد، درست است که سازمان نظام وظیفه برای متاهلین تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته است اما باز هم امکان دارد که مشمولین توانایی اداره کردن هزینه‌های زندگی خود را نداشته باشند و در صدد این باشند که خدمت سربازی خود را خریداری نمایند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود تا فرد نسبت به خرید خدمت سربازی اقدام کند، طولانی بودن زمان خدمت است. خدمت نظام وظیفه 2 سال طول می کشد که زمانی طولانی محسوب شده و بسیاری از افراد در این دو سال می توانند پیشرفت های قابل توجهی در زندگی خودشان داشته باشند.

 

تا قبل از بهمن 1400، هنوز تکلیف خرید خدمت سربازان فراری مشخص نبود اما پس از مطرح شدن این طرح در مجلس، نمایندگان به این نتیجه رسیدند که طرح خرید خدمت سربازان فراری در سال ۱۴۰۱ و احتمالاً در سال های بعد از آن را اجرایی نمایند.

حال در جدیدترین خبر به نقل از خانه ملت، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در بیانیه ای جدید از قانون خرید خدمت سربازی سخن گفت و شرایط این طرح را بیان کرد.

شرایط خرید خدمت مشمولین ۵ سال غایب:

 ملاک محاسبه شروع زمان غیبت 5 سال تمام می باشد.

 شرایط معافیت افراد متأهل، داشتن حداقل 2 فرزند قانونی و همسر دائم است.

 

چگونه برای خرید اقدام کنیم:

خرید سربازی طی مراحلی برای فرد مشمول انجام می گیرد. در ادامه به ذکر مراحل مختلف خرید سربازی برای مشمولان مختلف از جمله خرید خدمت سربازان فراری برای شما اشاره می کنیم.

گام اول برای خرید خدمت، مراجعه فرد مشمول به دفاتر پلیس+10 یا همان دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی است. فرد در این زمان باید مدارک ضروری را نیز با خود به همراه داشته باشد

گام دوم مطابقت مدارک تحویل داده شده به وسیله سازمان وظیفه عمومی شهرستان ها و فرستادن آن ها به معاونت وظیفه عمومی استان هاست.

گام سوم بعد از تأیید و بررسی کلیه مدارک کارت هوشمند معافیت به نشانی متقاضی فرستاده می شود

هزینه خرید خدمت برای مشمولان غایب:

همانطور که در موارد فوق اشاره کردیم، در هر سالی که این طرح در بودجه سالانه دولت به چشم میخورد، شامل افزایش قیمت نسبت به دوره های قبلی که در دستور کار قرار داشت می شد و سال 1401 نیز از این قائده مستثنی نبوده و نسبت به آخرین قیمت های اعلام شده توسط دولت حدود بیش از 1000 درصد افزایش داشت که در مصوبه جدید دولت در تاریخ 1400/11/11 این قانون خرید لغو شد و صرفا شرایط جدیدی برای معافیت متاهلین اعلام شد.

مدرک تحصیلی کاردانی و پایین تر ۲۵۰ میلیون تومان

مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد ۴۰۰ میلیون تومان

مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر ۶۰۰ میلیون

در مصوبه جدید دولت در تاریخ 1400/11/11 موارد اعلام شده در جدول بالا لغو و شرایط جدیدی فقط برای متاهلین درنظر گرفته شده است.

طرح اخذ مالیات بیشتر از مشمولان غایب:

طرح دوم نمایندگان با عنوانی جدید به تازگی تصویب شده است که در آن مشمولین غایب باید مالیات بیشتری بپردازند. در این طرح هر مشمول غایبی که بیش از 28 سال سن داشته باشد تا سن 50 سالگی، 50 درصد بیشتر از مشمولانی که سربازی رفته اند مالیات پرداخت خواهند کرد. در این طرح افراد بین 18 تا 50 سال مشمول در نظر گرفته می شوند.

میزان پرداخت مالیات بیشتر به اندازه 50 درصد است که برای سند زدن، مسافرت خارجی، اخذ گواهینامه و خدمات دیگر گرفته می شود. به طور مثال، اگر برای مسافرت به خارج کشور بیست میلیون تومان وثیقه نیاز باشد. این افراد بایستی سی میلیون تومان وثیقه نزد نظام وظیفه امانت بگذارند.

سرباز وظیفه
اینستاگرام ساخته شده با ♥️ توسط Mr. Zaddiba